O nas

Miło nam, że tutaj jesteś! Już teraz zapraszamy na niezobowiązującą rozmowę przy zielonej herbacie;) a żeby nie było, że herbatę pijesz z zupełnie nieznajomymi osobami, napisaliśmy kilka słów o nas.

 

Monika - fotograf i architekt. Lubi proste ujęcia, potrafi znaleźć piękne światło, odkryć niewidoczny dla innych szczegół, gest, łzę wzruszenia, dyskretny uśmiech, po prostu widzi rzeczy, których inni nie dostrzegają. Nie lubi przeszkadzać. Mimo, że prawie jej nie widać, jest zawsze tam, gdzie być powinna. Nie wyruszy do pracy nieprzygotowana. Umiarkowana optymistka:-). Łukasz nieco burzy ten porządek.  

Łukasz - dziennikarz i fotoreporter. Jego siłą są niebanalne pomysły, poczucie humoru i... ciepły, radiowy głos, który kojąco wpływa na nerwy:-). Wyłapuje szczegóły, detale i niuanse. Optymista bez umiaru. Kompletnie niezorganizowany, działa bez planu i notatek. Dobrze, że jest Monika, która to wszystko porządkuje.  

 

Zdjęcia to nasza pasja, hobby, miłość i sposób na życie. Obserwujemy, szukamy ciekawych miejsc i plenerów, ciągle się uczymy i szkolimy. Mamy mnóstwo pomysłów na piękne zdjęcia. Po prostu, robimy wszystko, by nasze zdjęcia były dobre.

Praca z nami to przygoda. Tak o nas piszą nasi zadowoleni klienci:) >>>> PRZECZYTAJ OPINIE

Gdzie można nas spotkać? Fotografujemy w Polsce i za granicą.  Mieszkamy na granicy Małopolski i Śląska.  

Cokolwiek byśmy nie napisali, to i tak najważniejsze są zdjęcia. Najważniejsze, żeby Wam się podobały. Robimy je dla Was! Zielona Kropka. Po prostu dobre zdjęcia i kropka!

 

kreatywny fotograf ślubny Katowice Bielsko Tychy

 

 

Najczęściej zadawane pytania

W jakie formie otrzymujemy gotowe zdjęcia?

Zdjęcia otrzymacie na pendrive. Otrzymujecie też 100 przepięknych odbitek.

Czy pobieracie opłatę za dojazd?

Za dojazd w promieniu 100 km od Andrychowa nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

Czy posiadacie pozwolenie na fotografowanie celebracji liturgicznych?

Posiadamy zezwolenie ważne na terenie całego kraju, wydane przez Kurię Diecezjalną Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Co to jest fotoksiążka?

Fotoksiążka to po prostu nowoczesny, wydrukowany cyfrowo album.

Czy dostaniemy album?

Album to wspaniała pamiątka z Waszej uroczystości. W naszej ofercie znajdziecie nowoczesne albumy wykonane w technice cyfrowej. Oferujemy także fotoksiążki. Polecamy zestaw składający się z trzech albumów 30x30, dla Was i dla Waszych rodziców.

Czy retuszujecie wykonane zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia są poddawane profesjonalnej, cyfrowej obróbce.

Kiedy zarezerwować termin?

Im wcześniej, tym lepiej.

Czy pobierana jest zaliczka na zdjęcia ślubne?

Przy podpisywaniu umowy pobieramy symboliczną zaliczkę.

Jak długo trwają sesje zdjęciowe w plenerze?

To zależy. Sesja plenerowa to zawsze trochę przygody, trochę dobrej zabawy. Staramy zmieścić się w trzech godzinach.

Jakie plenery polecacie?

Wybór pleneru zależy od Waszych preferencji. Zastanówcie się już teraz, czy chcecie plener w mieście, czy poza miastem, nad wodą, w lesie, w górach a może na pustyni? Czy scenografię mają stanowić zabytki, czy przyroda? Do dyspozycji jest mnóstwo bardzo ciekawych miejsc. Staramy się wyszukiwać ciągle nowe miejsca.

Czy fotograf ślubny może zostać na całe wesele?

Zazwyczaj pracujemy do oczepin, nie później niż do godziny pierwszej, ale wszystko jest rzeczą umowną.

Jak długo czeka się na zdjęcia ślubne?

Sezon na zdjęcia ślubne trwa u nas cały rok. Staramy się jednak, by zdjęcia trafiły do Was, Waszych rodzin i przyjaciół, jak najszybciej.

Czy będziemy mieli własną galerię internetową?

Tak. Jeżeli tylko chcecie, to uruchomimy Wam internetową galerię. Galeria internetowa jest w każdym z naszych pakietów. Galeria będzie zabezpieczona hasłem tak, by nie była dostępna dla osób niepowołanych. Po jej utworzeniu wyślemy Wam hasło dostępu. Możecie udostępnić to hasło Waszym znajomym, rodzinie, gościom weselnym. Galeria aktywna będzie przez rok.

Czy Studio Zielona Kropka zajmuje się również wideofilmowaniem?

Nie, ale zerknij tutaj, znajdziesz tam filmowców wartych polecenia.

Jak zarezerwować termin?

Najlepiej skorzystać z formularza kontaktowego, zadzwonić lub wysłać maila. Szczegóły w menu kontakt.

Kiedy płacimy za zlecenie?

Płacicie po obejrzeniu zdjęć w Waszej internetowej galerii

Jakiego sprzętu używacie?

Używamy profesjonalnych, cyfrowych, pełnoklatkowych lustrzanek, obiektywów i lamp błyskowych firmy Canon. Zawsze zabieramy ze sobą aparaty rezerwowe. Używamy wysokiej jakości nośników pamięci.

Czy podczas wesela musimy zapewnić fotografowi posiłek?

Będzie nam bardzo miło.

Cała moja rodzina chce robić zdjęcia podczas ślubu. Co Wy na to?

Zatrudniasz nas, bo chcesz mieć dobre zdjęcia. Prosimy, porozmawiaj z osobami, które mają zamiar robić zdjęcia, by pamiętały, że my jesteśmy w pracy i z tej pracy będziemy przez Ciebie rozliczani. Jak uczy doświadczenie, zawsze da się zrobić tak, by nie wchodzić sobie w paradę, a wszyscy byli zadowoleni.

Jak fotografujecie?

Dyskretnie, taktownie, nietuzinkowo. Staramy się towarzyszyć Wam podczas uroczystości i wychwytywać ciekawe momenty, emocje, szczegóły, tak, by zdjęcia oglądane po kilku, czy kilkunastu latach, same opowiedziały odbiorcy o tym wydarzeniu. Nasze fotoreportaże zawierają oczywiście najważniejsze, najbardziej charakterystyczne momenty uroczystości. Nie boimy się nowatorskich ujęć. Jesteśmy także na bieżąco z najnowszymi trendami. Zawsze jednak staramy się dobrać styl fotografii do Waszego temperamentu, osobowości, a przede wszystkim oczekiwań.

Uważam, że jestem niefotogeniczna. Czy zdjęcia wyjdą?

Mało jest ludzi, którzy podobają się sobie na zdjęciach, jednak w znakomitej większości przypadków, takie obawy są całkowicie nieuzasadnione. Jeśli jednak chcesz być pewna/pewny, to możemy umówić się na sesję narzeczeńską.

Ile kosztują zdjęcia ślubne?

Koszt zdjęć zależy od pakietu, na który się zdecydujecie oraz od formy, w jakiej chcecie zdjęcia otrzymać. Czy wystarczy Wam płyta/pendrive ze zdjęciami, czy chcecie fotoalbum? Pamiętajcie, że w przypadku fotografii ślubnej, nie warto ryzykować. Ślubu raczej nie da się powtórzyć:)

Na jakim terenie działacie?

Mieszkamy w Andrychowie, na granicy Małopolski i Śląska, ale od dłuższego już czasu pracujemy w całej Polsce i jeździmy za granicę, czyli wszędzie tam, gdzie podobają się nasze zdjęcia;)

Czy warto umówić się na sesję zaręczynową?

Warto. Oprócz wspaniałej pamiątki zyskacie doświadczenie i oswoicie się z obiektywem aparatu. No i lepiej się poznamy:)

Gdzie można zobaczyć Wasze zdjęcia?

Zapraszamy do naszego  portfolio. Zapraszamy też do polubienia zielonej kropki na FB, zapraszamy na nasz Instagram, na nasz blog.

Jak przeglądać zdjęcia w naszej galerii?

Jeśli galeria jest zabezpieczona hasłem, to musisz je wpisać w okienko, które ukaże się po wejściu do Waszej galerii. Zwróć uwagę na wielkość liter! Jeśli hasło jest poprawne, to zostaniesz przekierowany do galerii. Miłego oglądania!

Czy zdjęcia, które dostaniemy, będą miały wasze logo?

Logo, albo znak wodny umieszczamy na zdjęciach w galerii. Zdarza się bowiem, że fotografie są, najnormalniej w świecie, kradzione, a my nie chcemy, by zdjęcia zielonej kropki były mocną stroną czyjegoś portfolio:). Na pendrive Wasze zdjęcia będą bez naszego logo.

Czy dostaniemy rachunek?

Oczywiście. Studio Zielona Kropka działa legalnie! Wystawiamy rachunki i faktury. W pracy używamy wyłącznie legalnego oprogramowania. Jesteśmy zarejestrowani w Polsce.

Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy! Skorzystaj z naszego formularza.